loading...

بهترين ارزهاي مجازي براي تجارت چیست؟

افرادي كه داراي فروشگاه هاي اينترنتي هستند بايد نماد اعتماد الكترونيكي دريافت كنند اين نماد از طرف مركز توسعه تجارت الكترونيكي تحت نظارت  وزارت صنعت و معدن و تجارت ايران است ونشان دهنده ي اين است كه دولت از شما حمايت مي كند و تجارت شما تحت نظارت مي باشد . تهيه هاست مناسب: يك وب سايت معتبر بايد به صورت شبانه روزي در دسترس كاربران باشد بنابراين شما بايد در انتخاب هاست دقت كافي را داشته باشيد و هاستي را تهيه كنيد كه به دلايل مختلفي با قطعي مواجه نباشد  و يا فضاي مناسبي را به شما داده باشد…

چطور مشتریان وفادار برای فروشگاه اینترنتی جذب کنیم

محمد احمدی بازدید : 24 سه شنبه 09 مهر 1398 نظرات ()

افرادي كه داراي فروشگاه هاي اينترنتي هستند بايد نماد اعتماد الكترونيكي دريافت كنند اين نماد از طرف مركز توسعه تجارت الكترونيكي تحت نظارت  وزارت صنعت و معدن و تجارت ايران است ونشان دهنده ي اين است كه دولت از شما حمايت مي كند و تجارت شما تحت نظارت مي باشد .

 1. تهيه هاست مناسب:

يك وب سايت معتبر بايد به صورت شبانه روزي در دسترس كاربران باشد بنابراين شما بايد در انتخاب هاست دقت كافي را داشته باشيد و هاستي را تهيه كنيد كه به دلايل مختلفي با قطعي مواجه نباشد  و يا فضاي مناسبي را به شما داده باشد كه وب سايت شما به صورت مداوم از دسترس كاربران خارج نشود. اگر وب سايتي قطعي زيادي داشته باشد مطمئناً مورد اعتماد كاربر نمي باشد.

 1. داشتن سرويس SSL :

SSL  مخفف عبارت   Secure Socket Layer  مي باشد .راه حلي جهت برقراري ارتباطات ايمن ميان يك سرويس دهنده و يك سرويس گيرنده است كه توسط شركت Netscape ارايه شده است.

شما در صورتي كه در فروشگاه اينترنتي خود امكان عضويت به كاربران داده ايد حتماً اين سرويس را از شركت هاست تان خريداري كنيد.همانطور كه گفته شد اين سرويس 3 كار انجام مي دهد، تأييد هويت سرويس دهنده و سرويس گيرنده و ارتباطات رمز شده بين اين دو سرويس كه مانع افشاي اطلاعات شخصي كاربران در مقابل هكرها خواهد شد .

4.تعبيه صفحات ارتباط با ما و درباره ما :

در وب سايت و يا فروشگاه اينترنتي خود حتماً ًصفحه اي به نام ارتباط با ما داشته باشيد كه در آن اطلاعات تماس از قبيل تلفن و ايميل وصفحات اجتماعي در صورت وجود  و اطلاعات مكاني آدرس شركت و يا دفتر خود و حتي كروكي محل كار خود را قرار داده باشيد. همچنين صفحه اي به نام درباره ما كه اطلاعات كامل و جامعي در مورد كسب و كار خود  و خودتان و علت اينكه بايد مشتريان به شما اعتماد كنند  قرار دهيد اين صفحه مي تواند يك صفحه اعتماد سازي باشد.اين دو صفحه  به شدت مورد استقبال كاربران مي باشد و باعث جذب آنها مي شود.

 

5.با پست قرارداد ببنديد :

هنگامي كه شما با پست قرار داد مي بينديد براي مشتري مزاياي زيادي دارد يكي اينكه مشتري با خيال راحت و بدون هيچ نگراني از عدم تحويل جنس براي خريد اقدام مي كند. دوم اينكه مشتري مي تواند پس از دريافت كالا وجه خود را پرداخت كند. سوم اينكه كالا خيلي راحت به دست مشتري  در محل كار يا منزل  مي رسد.

 1. امكان رجوع كالا ودريافت پول در صورت نارضايتي :

وقتي شما در

 

ذكر مي كنيد كه در صورت نارضايتي مي توانيد كالا را برگردانيد و وجه خود را پس بگيريد اعتماد مشتريان را بالا مي بريد و آنها متوجه مي شوند كه شما به كالاي خود اطمينان داريد. در مورد ارجاع كالا مي توان گفت از هر هزار مشتري يك نفر كالا را ارجاع ميدهد.

 1. ضمانت كالا :

استفاده از نمادهايي كه  تجارت  و محصول شما را تضمين كند مثل نماد اعتماد الكترونيكي و يا گارانتي هاي محصولات

كه اين نمادها بايد در تمام صفحات سايت به گونه اي كه در معرض ديد باشد قرار گيرد.  با اينكار مشتري به تجارت و كالاي شما اعتماد ميكند.

8.در اختيار قرار دادن  روش هاي پرداخت مختلف :

شما بايد به ياد داشته باشيد كه كاربران با سليقه ها و طرز فكرهاي  مختلف به سايت شما مراجعه ميكنند شايد براي بعضي از مشتريان پرداخت آنلاين به هر دليلي مقدور نباشد و يا تمايل داشته باشند پس از دريافت كالا وجه خود را پرداخت كنند و يا وجه خود را از طريق سيستم كارت به كارت پرداخت كنند پس بايد روش هاي پرداخت مختلفي را براي مشتريانتان در نظر بگيريد.

 1. نبود لينك خراب:

منظور از لينك خراب يا شكسته اين است كه هنگامي كه مشتري در سايت شما بر روي آن لينك كليك ميكند با خطا مواجه شود شما بايد تمام لينك هاي مربوط به صفحه تان را چك كنيد كه مشكلي نداشته باشد زيرا اين مشكل باعث بي اعتمادي مشتريان به شما مي شود.

 1. پشتيباني 24 ساعته :

يكي از كارهاي كه براي جلب اعتماد مشتريان فروشگاه اينترنتي  بايد بكنيد اين است كه هر روز به ايميل ها و پيام هاي كه مشتريان برايتان ارسال مي كنند پاسخ دهيد ممكن است دير پاسخ دادن شما به پيام و يا ايميل هاي مشتري اورا از خريد منصرف كند همچنين شما بايد از لحظه سفارش كالا تا تحويل كالا مشتري خود را ساپورت كنيد و او را در جريان مراحل كار قرار دهيد.

 1. با مشتري خود رو راست باشيد:

به تمام مشخصات كالاي تان آگاهي داشته باشيد مزايا و معايب آن را ذكر كنيد حتي مي توانيد محصول خاصي را با شرايط موجود مشتري به او  پيشنهاد دهيد حتي اگر سود كمتري ببريد. اين صداقت شما باعث جلب اعتماد مشتري مي شود.

 

12.سيستم رأي گيري محصولات:

اين سيستم باعث مي شود كه مشتريانتان بتوانند از نظرات مشتريان قبلي در مورد كالاها مطلع شوند و تصميم بهتري بگيرند.همچنين شما مي توانيد محصول خود را با ذكر تعداد فروش و يا بازديد از صفحه به نمايش بگذاريد كه خود باعث جلب توجه و اعتماد مشتري مي شود.

13.امكان ثبت ديدگاه:

حتي شما مي توانيد فضاي در

خود داشته باشيد كه افراد نظرات خود را درباره  كيفيت محصولات و خدمات  شما دهند حال اگر اين ديدگاه ها مثبت هم باشد باعث جذب بيشتر مشتريان جديد  خواهد شد و با اينكار اعتماد مشتريان را به خود جلب مي كنيد.

 1. در صورت امكان در فروشگاه خود صفحه انجمن داشته باشيد:

راه اندازي اين صفحه يكسري دشواري هاي دارد و ممكن است تا افراد زيادي عضو اين صفحه شوند زمان زيادي ببرد. اما اگر اين كار براي شما ميسر شود اين صفحه با كمك مشتريانتان اداره مي شود كه باعث ايجاد اعتماد و وفاداري مشتريان در زمينه كاري شما خواهد شد.

15.داشتن وبلاگ :

شما مي توانيد در صفحه وبلاگ خود با ارائه اطلاعات و مطالب مفيد در زمينه هاي مرتبط  اين حس را به مشتري دهيد كه يك تيم قدرتمند و فعال در پشت اين فروشگاه در حال فعاليت هستند داشتن وبلاگ تخصصي باعث بالا رفتن اعتماد مشتريان به فروشگاه اينترنتي شما خواهد شد.

16.ظاهر و طراحي به روز  فروشگاه

كاربران شما افرادي دقيق و زيرك هستند آنها هنگامي كه به فروشگاه شما وارد مي شوند به طراحي سايت شما دقت مي كنند كه به چه صورت ميباشد و آيا اين اواخر تغييري در ظاهر سايت خود داده ايد يا خير.  شما بايد هنگام طراحي يا تغيير ظاهر فروشگاه تان به رنگ بندي و تبليغاتي كه در سايت قرار مي دهيد توجه كافي داشته باشيد گاهي رنگ بندي هاي نامناسب و يا تبليغات متحرك باعث آزار مشتري مي شود كه موجب عدم اعتماد و توجه او مي شود.

17.از اصطلاحات عاميانه استفاده نكنيد

گاهي استفاده از عبارات كودكانه ويا عاميانه و يا غلط نوشتن كلمات تأثيري منفي بر كسب وكار شما دارد سعي كنيد در توليد محتوي وب سايت خود از دستور زبان و نگارش خيلي خوبي بهره ببريد.

18.داشتن صفحه در شبكه هاي اجتماعي

با توجه به امكانات و تعداد بي شماركاربران شبكه هاي اجتماعي شما مي توانيد در مدت كوتاهي به محبوبيت برسيد همچنين هنگامي كه يك مشتري جديد به وب سايت شما مراجعه مي كند قبل از خريد مايل است كه  اطلاعات بيشتري در مورد كسب وكار و محصولات شما پيدا كند كه مطمئنا براي رسيدن به اين  هدف در شبكه هاي اجتماعي به ستجوميپردازد

اما در صورتي كه شما از اين شبكه هاي اجتماعي استفاده مي كنيد بايد نكته اي را مد نظر داشته باشيد وآن اين است كه شما بايد اين صفحات را به صورت منظم به روز كنيد در صورتي كه مدت مديدي اينكار رانكنيد مشتريان شما فكر ميكنند كه كسب وكار شما تعطيل شده است.

در فروشگاهان، شما مي توانيد يك فروشگاه اينترنتي با تمامي امكانات بالا داشته باشيد و يك فروش عالي را تجربه نماييد.

فعال نگه داشتن

كسب و كار

همانگونه كه مي‌دانيد امروزه شبكه‌هاي اجتماعي تاثير به سزايي در رشد و توسعه كسب و كارها و جذب مشتري دارند. با پيدايش گوشي‌هاي هوشمند نيز مردم ساعت‌ها از وقت خود را صرف فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي مي‌كنند. از اين رو فعال نگه داشتن شبكه‌هاي اجتماعي كسب و كارها، باعث مي‌شود تا مردم از اخبار جديد برند محبوب خود باخبر باشند. اين كار باعث جذب مشتري وفادار مي‌شود. از سوي ديگر از آنجايي كه امكان برقراري ارتباط و تعامل با مشتري در شبكه‌هاي اجتماعي ساده‌تر است. امكان پيش‌بيني نيازهاي مشتري نيز بيشتر مي‌شود.

با گسترش شبكه‌هاي اجتماعي و افزايش استفاده از گوشي‌هاي هوشمند مردم ساعتها از وقت خود را صرف فعاليت در رسانه‌هاي اجتماعي مي‌كنند. از اين رو به روز نگه داشتن شبكه‌هاي اجتماعي تاثير به سزايي در جذب مشتري وفادار براي برندها دارد.

برقراري ارتباط با مشتري براي يادآوري

برقراري ارتباط با مشتريان به شكل‌هاي مختلفي مي‌تواند انجام گيرد. از آنجايي كه اطلاعات تماس با مشتري هر كسب و كاري در CRM آن موجود است. برقراري تماس تلفني، ايميلي، تلگرامي و … با مشتريان سبب ايجاد حس مثبتي نسبت به آن كسب و كار در مشتريان مي‌شود. هر كسب و كاري بايد به كمك استراتژي مناسبي بتواند با برقراري ارتباط سازنده اطلاعاتي را در مورد نيازهاي جديد مشتري كسب كند. اين اطلاعات مي‌تواند در پيش‌بيني بازار و نيازهاي مشتري كمك بزرگي براي كسب و كارها باشد.

تهيه هديه كوچكي براي مشتريان وفادار

در هر كسب و كاري كه فعاليت كنيد مطمئنا مي‌دانيد كه دريافت هديه‌ي كوچكي در كنار محصول مورد نظر كمك به سزايي در ايجاد ذهنيت مثبت در مشتري و جذب مشتري دارد. اين هديه در كسب و كارها به عنوان اشانتيون نيز شناخته مي‌شود. هر چه هديه‌ همراه محصول به نوع محصولات كسب و كار نزديك‌تر باشد تاثيرگذاري بيشتري بر روي مخاطب خواهد داشت. اين هديه باعث مي‌شود كه پس از گذشت زمان مشخصي از خريد محصول نيز نام برند در ذهن مشتري باقي بماند از اين رو تعداد مشتري وفادار به برند افزايش مي‌يابد.

مقاله مرتبط: چگونه مشتري وفادار داشته باشيم؟

ارائه تخفيف ويژه فصلي

در هر كسب و كاري كه فعاليت داشته باشيد مطمئنا امكان ارائه‌ي تخفيف فصلي خواهيد داشت. به عنوان مثال اگر فروشگاه اينترنتي در زمينه مراسم عروسي داريد مي‌توانيد در فصل زمستان كه تعداد مراسم عروسي برگزار شده نسبت به تابستان كمتر است، تخفيف ويژه فصل به مشتريان خود ارائه دهيد. تخفيف فصلي و كاهش قيمت تاثير به سزايي در ايجاد ذهنيت مثبت در مشتري و جذب مشتري وفادار خواهد داشت.

امكان پرداخت مبلغ سفارش به شكل اينترنتي

متاسفانه بسياري از كسب و كارهاي اينترنتي قبل از گرفتن نماد اعتماد الكترونيكي امكان پرداخت اينترنتي مبلغ سفارش را ندارند. اما جالب است بدانيد كه اين امر باعث دلسرد شدن مشتري از خريد مي‌شود. زيرا پرداخت الكترونيكي پايه و اساس يك فروشگاه اينترنتي است. بنابراين اگر اين امكان براي مشتري فراهم نشود در حقيقت به نياز مشتري توجه نشده است. بنابراين براي جذب مشتري وفادار در فروشگاه اينترنتي در صورتي كه امكان راه‌اندازي درگاه پرداخت الكترونيكي هم نداريد مي‌توانيد از درگاه پرداخت زرين پال استفاده كنيد.

دليلي براي جذب مشتري وفادار ايجاد كنيد

ايجاد ارتباط عاطفي و احساسي با مشتريان يكي از اصول جذب مشتري وفادار در عصر ارتباطات است. از آنجايي كه در عصر ارتباطات تمام مراحل بازاريابي به سمت ديجيتاليزه شدن ميل مي‌كند. از اين رو برقراري ارتباط احساسي و همدلي با مشتري تاثير به سزايي در پيشبرد استراتژي بازاريابي احساسي و جذب مشتري وفادار دارد. زيرا عواطف و احساسات بخش بزرگي از تصميم‌گيري‌هاي انسان در خريد را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

نتيجه‌گيري

در عصر بازاريابي ديجيتال جذب مشتري وفادار و يا به عبارت بهتر مشتري مداري هنر و علمي است كه شالوده‌ي سال‌ها تجربه است. امروزه مشتري‌ها در كنار كيفيت بالاي محصولات به دنبال همدلي و خريد اينترنتي ساده و برقراري ارتباط دوستانه با برند محبوب خود هستند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 15
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 6
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 25
 • بازدید ماه : 27
 • بازدید سال : 477
 • بازدید کلی : 1,261